Darujte 2% DFS Cifroško

VÁŽENÍ PRIAZNIVCI DFS CIFROŠKO !

Darujte 2% DFS Cifroško a podporte ušľachtilú a zmysluplnú činnosť detí a mládeže, ktorí vyše 15 rokov uchovávajú hodnoty tradičnej ľudovej kultúry.

Zákon NR SR č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov totiž umožňuje /podľa jeho § 50/ dobrovoľne sa rozhodnúť a poukázať za zdaňovacie obdobie roku 2022 až 2% resp. 3% zo svojej zaplatenej dane, ktorá je vlastne príjmom štátneho rozpočtu, a to zákonom ustanovenej právnickej osobe na právnou normou vymedzené osobitné účely. To teda znamená, že daňovník má šancu aj v roku 2023 slobodne sa rozhodnúť o použití časti podielu z jeho zaplatenej daňovej povinnosti za minulý rok.

Spomenutou právnickou osobou spĺňajúcou podmienky príslušného zákona je aj DFS CIFROŠKO z Vranova nad Topľou, ktorý je dôstojným reprezentantom mesta Vranov nad Topľou a Prešovského kraja na regionálnych folklórnych slávnostiach, medzinárodných festivaloch, či celoštátnych súťažných prehliadkach u nás, ale taktiež reprezentantom celého Slovenska na podujatiach za hranicami našej vlasti.

Touto cestou si dovoľujeme vysloviť nádej, že sa práve Vy rozhodnete podporiť ušľachtilú a zmysluplnú činnosť detí z DFS Cifoško a poukážete nám 2 %-ný podiel zo zaplatenej dane.

 

Za prejavenú priazeň a ochotu pomôcť Vám vopred veľmi pekne ďakujeme!

Dôležité dokumenty:


Zamestnanec

V prípade, že ste zamestnanec a rozhodnete sa darovať 2% DFS Cifroško, stačí vyplniť priložené tlačivo (Vyhlásenie) a zaslať ho na daňový úrad podľa Vášho bydliska (alebo ho odovzdať v mzdovej učtárni) do 30. apríla. Na Daňový úrad je potrebné zaslať spolu s Vyhlásením aj Potvrdenie o zaplatení dane, ktoré vystaví zamestnávateľ.

Fyzická osoba - daňové priznanie

V prípade, že ste fyzická osoba a rozhodnete sa darovať 2% DFS Cifroško, je potrebné vypočítať Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby a v daňovom priznaní pre fyzické osoby vyplniť príslušné kolónky.

Právnická osoba

V prípade, že ste právnická osoba a rozhodnete sa darovať 2% DFS Cifroško, je potrebné vypočítať Vaše 2% z dane z príjmov právnickej osoby a v daňovom priznaní pre právnické osoby vyplniť príslušné kolónky.

Usmernenia

 

Kompletné informácie nájdete na stránke www.rozhodni.sk

 

 

Podporte DFS Cifroško

Hlavní partneri


Cifroško na FaceBook-u

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
RocketTheme Joomla Templates